PO-PÁ8:00 - 20:00 (PÁ 14:00)RECEPCE+420 585 234 444RECEPCE@g-centrum.czNáš Facebook

Často kladené dotazy

Vybíráme z dotazů našich pacientů

Odpovědi na nejčastější
dotazy našich klientů


  • 1. Obecné
  • 2. Bolestivá menstruace
  • 3. Antikoncepce
  • 4. Kvasinková infekce
  • 5. HPV, infekce, očkování
  • 6. Přechod – otázky menopauzy
  • 7. Estetická gynekologie
  • 8. Urologicke potíže, inkontinence
  • 8. Ceník nabízených služeb
1. Obecné

Se kterými pojišťovnami má G-CENTRUM uzavřenu smlouvu?

111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (www.vzp.cz)

201 – Vojenská zdravotní pojišťovna (www.vozp.cz)

205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (www.cpzp.cz)

207 – Oborová zdr. pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (www.ozp.cz)

211 – Zdravotní pojišťovna MV ČR (www.zpmvcr.cz)

213 – Revírní bratrská pokladna (www.rbp-zp.cz)

Kde mohu vidět ceník nadstandardních výkonů?

Ceník služeb je k dispozici v G-CENTRUM Olomouc s.r.o.

Jste oficiální výukové pracoviště FZV UP. Mohou se na gynekologických prohlídkách objevit a podílet i studenti?

Výukovým pracoviště Fakulty zdravotnických věd UP Olomouc opravdu jsme. Jedná se o studentky bakalářského studia – porodní asistentky. vždy se ptáme, zda Vám nebude vadit jejich přítomnost u vyšetření. Nikdo se na Vás nebude zlobit, když řeknete, že je u vyšetření nechcete.

2. Bolestivá menstruace

Více informací na bolestivamenstruace.cz

3. Antikoncepce

Více informací na antikoncepce.cz

4. Kvasinková infekce

Na téma kvasinkové infekce

Radio Contact – Horká linka na téma Vaginální mykózy (MUDr. Aleš Skřivánek, Ph. D.)

5. HPV, infekce, očkování

Více informací na HPV College

6. Přechod – otázky menopauzy

Videa o hormonální léčbě

7. Estetická gynekologie

1. Rejuvenace vaginy

Co to je rejuvenace vaginy?

Rejuvenace neboli omlazení pochvy je operační zákrok, kdy laserovým paprskem vyvoláváme termální efekt na kolagen v poševní sliznici. Způsobujeme tak remodelaci a zejména syntézu nových kolagenních vláken v poševní stěně.

2. Průběh zákroku neinvazivní rejuvenace vaginy

Jak probíhá zákrok neinvazivní rejuvenace vaginy. Co se děje při zákroku a co po něm?

Zákrok provádíme na gynekologickém vyšetřovacím křesle, v ambulanci. Celý zákrok trvá do půl hodiny, provádí se bez celkové anestezie, není nutné ani místní umrtvení injekcí anestetika. Dle pacientek i našich zkušeností to nebolí, přesto, že dochází k termickému narušení svrchní vrstvy poševní sliznice a vchodu poševního. Spíše pro lepší pocit používáme ve vchodu poševním krém Emla, ale je to spíš placebo pro obě strany. I pacientky, které jej nechtěly, zákrok nehodnotily jako bolestivý.

3. Pro koho je zákrok neinvazivní rejuvanace vaginy vhodný

Jaké problémy neinvazivní rejuvanace vaginy řeší – kdy a pro koho je vhodné zákrok podstoupit?

Zákrok je vhodný zejména pro ženy po vaginálních porodech a všude tam, kde došlo k tzv. syndromu uvolněných poševních stěn. Tento syndrom znamená zvětšení vnitřního průměru pochvy, což může způsobit horší kontakt s partnerem při pohlavním styku a tím i pokles sexuálního uspokojení pro ženu i jejího partnera.

Co způsobuje uvolnění poševních stěn?

Nejčastější příčinou uvolnění poševních stěn je jejich přepětí při vaginálním porodu. Se zvyšujícím se počtem porodů se pokles a uvolnění poševních stěn zhoršuje. Jinou příčinou může být například vrozená nedostatečnost pojivové tkáně (kolagenu) či přirozený proces stárnutí a potíže mají i ženy, které vaginálně nerodily. Dalšími rizikovými stavy je obezita nebo sedavý způsob života, ženy, které pravidelně cvičí mají potíže menší.

Ve své vystupňované podobě pak uvolnění poševních stěn vede nejen k  sexuálnímu dyskomfortu ale i únikům moči charakteru tzv. stressové inkontinence moči. Dochází při ní k nechtěnému úniku moči při kašli, kýchnutí, poskoku a později i při menší zátěži.

Právě lehčí až střední formy tohoto typu inkontinence můžeme pomoci vyřešit laserovou technikou, kdy se kromě ošetření pochvy celkově cíleně zaměřujeme na oblast pod močovou trubici a močový měchýř. Remodelace a nová syntéza kolagenu v této oblasti zpevní právě nejkritičtěji namáhanou oblast uzávěru močového měchýře.

Kdybych to měl shrnout – zákrok je vhodný pro všechny ženy po porodech, zejména ty, která nejsou spokojeny s objemem svojí pochvy s dopady na jejich partnerský sex a potom ty, které trpí lehčí až střední formou stressové inkontinence (únik moči při kašli, kýchnutí, při hopsání s dětmi na trampolíně, apod.).

4. Bolestivost zákroku neinvazivní rejuvanace vaginy

Je zákrok neinvazivní rejuvenace vaginy bolestivý?

Zákrok ani dle pacientek není bolestivý a jak jsem uvedl nahoře – provádí se bez celkové anestezie, není nutné ani místní umrtvení injekcí anestetika. Spíše pro lepší pocit svůj i pacientky, používáme ve vchodu poševním znecitlivující krém Emla, ale je to spíš placebo pro obě strany. I pacientky, které jej nechtěly, zákrok nehodnotily jako bolestivý.

5. Rekonvalescence po neinvazivní rejuvanaci vaginy

Jaká je rekonvalescence po zákroku neinvazivní rejuvenace vaginy? Jaký režim po zákroku doporučujete pro maximální efekt zákroku?

Večer po zákroku asi pětina žen uváděla mírné pálení v pochvě doprovázené minimálním špiněním, u některých špinění trvalo maximálně 2-3 dny. Týden po zákroku by ženy neměly mít pohlavní styk, poté je dovoleno vše 

Doporučovaná a vhodná je kontrola cca měsíc po zákroku

6. Kdo může zákrok neinvazivní rejuvanace vaginy provádět?

Kdo může zákrok neinvazivní rejuvanace vaginy provádět? Je třeba speciální laser? Jaká je specializace lékaře?

V zásadě je nutné indikaci k výkonu i zákrok prováděl erudovaný specialista, který je vyškolen v používání operačního laseru. Laserových přístrojů je v Česku celá řada, ty, které provádějí vaginální rejuvenace a operace stressové inkontinence, jsou t.č. u nás dva, jeden u nás v Olomouci a druhý v Praze.

7. Komplikace po zákroku neinvazivní rejuvanace vaginy

Jaké komplikace se mohou dostavit po zákroku neinvazivní rejuvanace vaginy? Jak častý je výskyt těchto komplikací?

Asi pětina pacientek uvádí večer po zákroku mírné pálení v pochvě, bez nutnosti požití léků. Nejdéle 2-3 dny po výkonu malá část pacientek špinila. Jiné komplikace jsme nezaznamenali.

8. Anestezie při zákroku neinvazivní rejuvanace vaginy

Je nutná anestezie při zákroku neinvazivní rejuvanace vaginy?

Není.

9. Jaký typ inkontinence zákrok neinvazivní rejuvanace vaginy řeší?

Jaký typ inkontinence zákrok neinvazivní rejuvanace vaginy řeší?

Lehčí až střední formy stressové inkontinence (únik moči při kašli, kýchnutí, při hopsání s dětmi na trampolíně, apod.) můžeme pomoci vyřešit laserovou technikou, kdy se kromě ošetření pochvy celkově cíleně zaměřujeme na oblast pod močovou trubici a močový měchýř. Remodelace a nová syntéza kolagenu v této oblasti zpevní právě nejkritičtěji namáhanou oblast uzávěru močového měchýře.

10. Efekt ošetření neinvazivní rejuvanace vaginy?

Kdy se dostaví výsledek ošetření neinvazivní rejuvanace vaginy? Je výsledek trvalý? Nebo je nutné ošetření podstoupit opakovaně?

Efekt se dostaví v rozmezí 1-3 měsíců, ale většina pacientek cítí pozitivní změnu již dříve. Trvalý efekt zaručit nemůžeme, jistě je vhodná i pohybová aktivita vedoucí ke zpevnění svalstva pánevního dna (jóga, Pilates, powerjóga, apod.). Je-li efekt nedostatečný, a zatím takové pacientky nemáme, je možné zákrok za 1-3 měsíce zopakovat a samozřejmě třeba za 5 let, pokud dojde k dalšímu uvolnění poševních stěn. Při opakování pro nedostatečný efekt pacientka platí za zákrok spíše symbolickou cenu.

11. Cena zákroku

Do konce roku 2015 jsme stanovili cenu zákroku 13.500,- Kč. V případě nutnosti opakování zákroku po 3 měsících 2000,- Kč.

8. Urologicke potíže, inkontinence

Více informací na Hyperaktivní měchýř

8. Ceník nabízených služeb

Aktuální ceník námi nabízených služeb najdete v samostatné sekci ZDE
Oficiální výukové pracoviště Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci

Sdružení
Pinokio

Pracoviště je certifikováno dle ISO 9001:2015 – CZ / EN
Certifikát kvality a bezpečí CZ

© 2008 – 2021 | G-CENTRUM Olomouc s.r.o. | info@g-centrum.cz

Rolovat nahoru